זכויות רפואיות בעידן הקורונה

לרווחה מימוש זכויות רפואיות

זכויות רפואיות בעידן הקורונה

מגיפת הקורונה משפיעה על החיים של כולנו, ללא ספק. הבידוד, המצוקה ותחושת חוסר האונים גורמים לרבים מאיתנו להכנס לדיכאון או לסבול מחרדות. אחרים חווים את הקושי בעיקר בתחום הכלכלי עם כל החל"תים הכפויים, או הפיכתו של העסק שלהם ללא רלוונטי בתקופת הקורונה.

וישנם הנפגעים הישירים: חולי הקורונה בעצמם.

כמו שכבר נוכחנו לדעת, הקורונה היא מחלה מתעתעת, ואצל כל אחד היא מתבטאת בצורה שונה, החל מהצורך בהרדמה והנשמה, ועד תסמינים קלים שחולפים במהרה. אך גם אלו שהוגדרו כחולים "קלים" מוצאים את עצמם לעיתים, עדיין סובלים מתסמיני המחלה בצורה כזו או אחרת, מה שמכונה בעגה המקצועית "פוסט קורונה" או "קוביד לטווח הארוך".

אם חליתם בקורונה, בין אם בצורה קשה ובין אם בצורה קלה יותר – עצרו ובדקו:

האם אושפזתם בבית חולים? האם הפסדתם ימי עבודה, וכמה? האם נדבקתם מעמיתכם במשרד? האם אתם מוצאים את עצמכם, כמה חודשים אחרי, עדיין חלשים ותשושים ומנועים מפעילות גופנית מעט יותר נמרצת? האם אתם עדיין סובלים מקוצר נשימה? האם אתם חשים שההקפדה על היגיינה חורגת מגבולות הטעם הטוב ואתם שוטפים ידיים ומחטאים את סביבתכם באובססיביות? האם אתם חשים חוסר מוטיבציה, ולא חזרתם לתפקוד גם אחר שיצאתם מהסגר?

אם עניתם בחיוב על אחת או יותר מהשאלות, מומלץ לכם לבדוק את זכויותיכם בעקבות ההידבקות בקורונה.

ייתכן ואתם זכאים לקצבת נכות כללית, לדמי פגיעה, לתשלום אובדן כושר עבודה או לפנסיית נכות.

כמובן, ביטוח לאומי או חברות הביטוח לא ישושו להתחיל לשלם פיצויים לכל עשרות אלפי הנדבקים בקורונה, ולכן יש להתכונן היטב להגשת התביעה.

מומלץ להיעזר בחברה למימוש זכויות שמנוסה בבניית תיק רפואי ותדע להציג את המצב שלכם באופן המשכנע ביותר, כך שדווקא אתם תקבלו את הפיצוי!

שתפו
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn