מימוש זכויות רפואיות – האם כדאי?

מימוש זכויות רפואיות – האם כדאי?

אנשים רבים סובלים מבעיות רפואיות שונות: מחלות כרוניות, כאבים, שימוש קבוע בתרופות, פציעות וחבלות, ועוד.

כתוצאה מכך הם זכאים לזכויות רבות ומגוונות, כמו: מענק כספי חד פעמי, קצבה חודשית, הנחות במקומות שונים, החזרים כספיים, ועוד.

את הזכויות השונות מעניקים גופים רשמיים כגון: ביטוח לאומי, חברות ביטוח, קרנות פנסיה ומס הכנסה.

אך לא מעט אנשים, אינם מודעים לזכויות שלהם, או שהם בוחרים לא לפעול למימושן מתוך מחשבה שהדבר כרוך במאבקים והמון בירוקרטיה. הגופים מולם הם נאלצים להתנהל נראים להם כ"ענקים".

בנוסף, קיימת דעה שלילית לנושא של הוצאת "אחוזי נכות". החשש הוא לפגיעה בשם הטוב ובתדמית. אנשים לא מעוניינים שהחברה הסובבת אותם תחשוב שהם חלשים ומסכנים, ושהנכות שלהם גורמת להם לחפש עזרה כלכלית וסיעודית במקום לנסות להתגבר ולהמשיך הלאה. רוב הסובלים מעדיפים להדחיק ולהתעלם מהמצב.

בין אם אתם חוששים מהביורוקרטיה, ובין אם המילה "נכות" מרתיעה אתכם, מומלץ להניח בצד את הדעות הקדומות, ולהפנים את העובדות הבאות:

  • אכן, מימוש הזכויות כרוך במאבקים ובבירוקרטיה, אך אין שום צורך שדווקא אתם תהיו אלו שנאלצים להתמודד ולהיות בקיאים באינספור החוקים והטפסים! החברות למימוש זכויות בקיאות היטב בחוקים, בנהלים ובמדיניות של הגופים שהזכרנו, והן תדרכנה אותכם ותסלולנה לכם את הדרך הקצרה והמהירה למימוש זכויותיכם.
  • הליך מימוש הזכויות הוא דיסקרטי לחלוטין. אף אדם לא צריך לדעת אם נקבעו לכם אחוזי נכות, וכמה. המידע האישי שלכם המצוי בביטוח הלאומי או בחברות הביטוח, חסוי לחלוטין, ואינו זולג החוצה לשום מעסיק פוטנציאלי או בן משפחה חטטן… (במאמר מוסגר נציין שכדאי לכם לבדוק גם את אופן אבטחת המידע בחברות למימוש הזכויות, שכן יש הבדלים משמעותיים מאד בין החברות השונות).

לסיכום:

כיום, אין שום סיבה שלא להתחיל בהליך של מימוש זכויות, כל עוד יש מי שמלווה אותכם.

אם מגיעים לכם כספים או כל הטבה אחרת מביטוח לאומי או כל מוסד אחר – הם שלכם, ואין שום סיבה להשאיר אותם בידי גופי הענק להם שילמתם כל חייכם…

שתפו
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn